no-img
غنی فایل

دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانیدانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی


غنی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه ها

ادامه مطلب

DOC
دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی
doc
نوامبر 8, 2019
۲,۰۰۰ تومان
۲,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی


در این پست از سایت غنی فایل دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی را برای شما قرار داده ایم. تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی در قالب فایل ورد word و قابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد.

دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی

دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی

در ادامه توضیحات تکمیلی دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی را مشاهده می کنید.

شماره پست: ۳۲۲ سیصد و بیست و دو.

تعداد صفحات: ۲۳ بیست و سه صفحه.

فرمت فایل: ورد word و قابل ویرایش.

موضوع: دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی.

برای خرید فایل ورد و قابل ویرایش تحقیق بالا بر روی دکمه خرید و دانلود کلیک کنید.

۲,۰۰۰ تومان – خرید

مقدمه

در ادامه توضیحات تکمیلی دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی را مشاهده می کنید.
شاید اکثر انسان¬ها کم ‌و بیش با مفهوم برنامه‌ریزی نیروی انسانی آشنائی داشته باشند. انسان برای رسیدن به هدف نیاز به تهیه برنامه‌ای متناسب با آن هدف را دارد.

حال ممکن است این سؤال پیش آید که برای هر هدفی آیا لازم است برنامه‌ای وجود داشته باشد یا خیر؟ بهتر است سؤال اینطور مطرح شود که آیا هر کاری هدفی دارد یا خیر؟

اگر پذیرفته شود که جواب سؤالات فوق مثبت می¬باشد، پس ممکن است اینگونه مطرح شود که افراد بطور دائم می‌بایست وقتشان را در تهیه و تدوین برنامه برای رسیدن به اهداف صرف کنند.

انسان هیچ‌ کاری را بدون هدف انجام نمی‌دهد، لیکن در تبین اهداف می‌بایست به دنبال هدف‌های اساسی و مهم بود. از سوی دیگر هیچ هدفی بدون برنامه قبلی تحقق نمی‌پذیرد.

نکته قابل‌توجه این است که اگر در تدوین برنامه‌ای وقت کافی صرف نمی‌شود، حاکی از آن است که هدف موردنظر از اهمیت لازم برخوردار نمی‌باشد.

بنابراین نوع برنامه‌ریزی و میزان اهمیت آن در زندگی فردی و اجتماعی بیانگر میزان اهمیت هدف و یا اهداف موردنظر انسان است.
برنامه‌ریزی منابع انسانی که به عنوان یکی از ابزار مدیران عالی سازمان در جوامع پیشرفته مطرح است، سعی در برقراری ارتباطی صحیح و منطقی میان اهداف سازمان و منابع انسانی دارد.

چنانچه در جامعه‌ای امر برنامه‌ریزی کمتر موردتوجه قرار گیرد، گویای این واقعیت است که اهداف یا نامشخص هستند و یا بی‌اهمیت، در حالیکه اگر اهداف مورد توجه و اهمیت لازم قرار گیرند برای دستیابی به آنها می‌بایست از راه‌های اصولی اقدام نمود.

این اهمیت در خصوص برنامه‌ریزی منابع انسانی صدچندان است.

بعضی از افراد عقیده دارند که انسان همچون سایر کالاها و یا کمتر از آن از ارزش اقتصادی برخوردار است و آن را به خصوص در امور خدماتی هزینه‌زا می‌دانند و ماشین و پول و … را سرمایه، لیکن در نظام ما که یک نظام ارزشی است، موضوع کاملاً متفاوت می‌باشد، .

زیرا تکامل انسان و حرکت به سوی او جزء اهداف اصلی نظام تلقی می¬گردد.

بنابراین تمرکز فکر و استفاده از امکانات مادی برای تحقق این هدف می‌بایست جزء برنامه‌های اجتناب‌ناپذیر مدیران عالی قرار گیرد. لازم به یادآوری است که برنامه‌ریزی منابع انسانی، خود متأثر از سایر برنامه‌ریزی‌های جامعه است.

بنابراین سیاست، اقتصاد، فرهنگ و … که واژه‌هائی نام آشنا هستند، می‌بایست در برنامه‌ریزی منابع انسانی مورد توجه قرار گیرند.
در این نوشتار سعی بر آن است تا سیر تکامل و شکل¬گیری برنامه¬ریزی منابع انسانی در قالب و بستر تحولات مدیریت منابع انسانی مطرح گردد.

” دانلود تحقیق سیر تکاملی برنامه ریزی منابع انسانی ”

لذا در ابتدا تعاریف متعددی که از برنامه ریزی منابع انسانی موجود است ارائه گردیده و سپس سیر تکامل مدیریت منابع انسانی از قبل از ۱۹۰۰ تا کنون مورد توجه قرار می¬گیرد و در خلال آن به تحولاتی که در زمینه برنامه¬ریزی منابع انسانی رخ داده است اشاره می¬شود.

۲,۰۰۰ تومان – خرید

بازدیدها: 17درباره نویسنده

غنی فایل 477 نوشته در غنی فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *